Inwestycje, nowi partnerzy i udogodnienia dla pasażerów Sindbada

 

 

 

 

20 milionowa inwestycja

Przed nami okres świąteczny i podsumowanie roku, dla przewoźników autokarowych oznacza to czas wzmożonego ruchu międzynarodowego, a także rozpoczęcie sezonu wyjazdów narciarskich.

Sindbad proces przygotowania do sezonu zimowego ma już za sobą, teraz przyszedł czas na planowanie inwestycji związanych z przyszłym sezonem letnim. Polski przewoźnik autokarowy Sindbad z Opola, zamówił właśnie 14 nowych autokarów turystycznych marki SETRA, których odbiór planowany jest wiosną 2018 roku. W przyszłorocznych zakupach znajdują się najnowsze modele tego producenta, między innymi najnowszy, prawdopodobnie pierwszy w Polsce model dwupokładowego autokaru Setra 531DT.

Inwestycja o wartości prawie 20 milionów złotych jest wspólnym projektem firmy z Opola oraz jej partnerów, realizujących wspólnie międzynarodowe przewozy w ramach regularnych linii autokarowych.

 

Nowi zagraniczni partnerzy Sindbada

Klienci Sindbada będą mieli możliwość kupna biletów do Polski u nowych partnerów platformy Sindbad w Europie. Kolejnym partnerem biznesowym Sindbada został francuski ISILINES oraz Eurolines we Francji, Belgii, Holandii oraz Czechach. W listopadzie podpisana została również umowa z nowym właścicielem niemieckiego przewoźnika Deutsche Touring, reprezentującego markę Eurolines w Niemczech. Dzięki zawartym umowom oferta Sindbada dostępna będzie w sieciach biur podróży z logo Eurolines i Touring w zachodniej Europie.

 

WiFi w autokarach dostępne w całej Europie

Od stycznia 2018 roku klienci korzystający z usług platformy Sindbad, na liniach realizowanych na zachód i południe Europy, będą mogli na całej trasie korzystać z bezpłatnego dostępu do sieci internet oferowanego na pokładach autokarów. Do tej pory dostęp do internetu był oferowany jedynie na terenie Polski, jednak nowe warunki umowy z operatorem Polkomtel, pozwoliły na uruchomienie tej usługi również poza Polską. Dzięki wyposażeniu autokarów w gniazdka 230V przy każdym siedzeniu, pasażerowie będą mogli korzystać ze swoich urządzeń mobilnych bez obawy o brak zasilania czy dostępu do internetu.

 

Sindbad z Opola to polska firma, działająca na rynku od 1983 roku. Poza flotą własną liczącą ponad 120 autokarów, usługi przewozowe wykonywane są również autokarami około 30 partnerów (przewoźników) krajowych. Łącznie platforma Sindbad dysponuje taborem ponad 300 autokarów, daje pracę grupie prawie 1500 kierowców, 200 pilotów i ponad 500 pracowników biurowych. Oferta Sindbada to połączenia z Polski do 29 krajów w Europie. Poza ofertą przewozu autokarowego na zachód Europy, w ofercie platformy znajdują się kierunki wschodnie,  takie jak Białoruś, Ukraina czy Mołdawia, obsługiwane przez grupę prawie 50 zagranicznych przewoźników.

 

Kontakt dla mediów:
Wiceprezes Zarządu Sindbad Sp. z o.o. Bogdan Kurys
tel: 77 549 49 52, kom. 601 432 623
adres e-mail: media@sindbad.pl