Odmładzamy flotę Platformy Sindbad

Kolejne fabrycznie nowe autokary marki Setra przyjechały do nas, by zasilić flotę Platformy Sindbad. W czwartek, 18 czerwca 2015 roku na parking bazy transportowej w Opolu przybyło aż dziesięć pojazdów. W sumie w 2015 roku udało nam się zakupić łącznie 22 autokary o wartości 33 milionów złotych. Świeży nabytek zostanie wprowadzony na linie by zastąpić starsze modele.

 

Na uroczystości odbioru autokarów pojawili się przedstawiciele EvoBus Polska (wiodący dostawca autobusów na europejskim rynku) – Antonio Cavotta, Prezes firmy oraz Jerzy Fołda, Dyrektor działu sprzedaży autobusów turystycznych. Współpraca obu firm w zakresie zakupu autokarów trwa już blisko 20 lat.

 

W tegorocznych zakupach nasza firma postawiła przede wszystkim na bezpieczeństwo. Wszystkie nowe autokary wyposażone są w dostępne obecnie systemy bezpieczeństwa najnowszej generacji, między innymi:

 

 

(ABA) Active Brake Assist nowej generacji - wkracza do akcji, gdy odległość od poprzedzającego pojazdu zmniejszy się niebezpiecznie względem zaprogramowanej wartości. System zaalarmuje w pierwszej kolejności kierowcę, a w razie braku reakcji sam rozpocznie manewr hamowania.

 

(SPA) Asystent utrzymania pasa ruchu - aktywowany jest od prędkości 70 km/h i przy pomocy kamery umieszczonej za przednią szybą mierzy stale odległość boku pojazdu od oznaczeń pasa jezdni.

 

(ESP®) Elektroniczny program stabilizacji - zmniejsza niebezpieczeństwo wpadnięcia
w poślizg, przeciwdziałając zarzucaniu pojazdem w ramach fizycznie możliwych granic min. poprzez selektywne wyhamowywanie poszczególnych kół.

 

(EBS) Elektroniczny układ hamulcowy najnowszej generacji. System rozdziela ciśnienie hamowania optymalnie na wszystkie koła, zapewniając w ten sposób jak najlepszą skuteczność działania hamulców. Zintegrowany konwencjonalny hamulec pneumatyczny wkracza do akcji w razie awarii elektroniki.

 

(ART) Tempomat odległości odciąża kierowcę, utrzymując automatycznie niezmienną, zdefiniowaną przez niego odległość od poprzedzającego pojazdu na podstawie stale dokonywanych pomiarów. W przypadku zmniejszenia się bezpiecznej odległości od pojazdu jadącego z przodu poniżej zdefiniowanej wartości, ART wyhamowuje pojazd w taki sposób, by utrzymać strefę.

 

(FUB) - Oświetlenie otoczenia pojazdu umieszczone w pobliżu osi napędowej podnosi komfort i bezpieczeństwo podczas manewrowania.

 

Funkcja oświetlania kierunku skrętu zwiększa bezpieczeństwo podczas wykonywania manewru skręcania na słabo oświetlonych skrzyżowaniach. Funkcja aktywuje się automatycznie do prędkości 40 km/h, gdy przy zapalonych reflektorach włączony zostanie kierunkowskaz lub skręcona zostanie kierownica.

 

AquaBlade® Innowacyjny system mycia szyby przedniej zapewnia równomierną dystrybucję wody na całej powierzchni szyby. Ponieważ płyn wydostaje się bezpośrednio z pióra wycieraczki, dociera od razu w miejsce na szybie, w którym jest potrzebny.

 

Oprócz troski o bezpieczeństwo swoich pasażerów, świadomi jesteśmy również wpływu jaki na środowisko wywołują środki lokomocji. Nowe autokary spełniają wymogi co do ilości emisji spalin według najnowszych standardów Euro 6 (Europejski standard emisji spalin).

 

Autobusy Setra otrzymały nagrodę "Blue Angel" co potwierdza, że marka zajmuje czołową pozycję wśród producentów autokarów dbających o ochronę środowiska. Znak "Blue Angel" przyznawany jest przez RAL German Institute for Quality Assurance and Certification oraz the Environmental Protection Agency. Przyznawany jest produktom, które są szczególnie przyjazne dla środowiska zarówno na etapie produkcji jak i eksploatacji. Znaczne ograniczenie szumów zewnętrznych i wewnętrznych oraz brak stosowania podczas produkcji substancji wpływających na warstwę ozonową zostało bardzo wysoko ocenione przez ekspertów.

 

Podsumowując nasze inwestycje w ostatnich pięciu latach, udało nam się zakupić łącznie 173 fabrycznie nowych autokarów za kwotę ponad 200 milionów złotych. Dysponujemy obecnie ponad 250 autokarami, których średni wiek nie przekracza 3 lat.