Sindbad inwestuje we flotę

Tej wiosny nasza firma zdecydowała się na zakup 26 pojazdów marki Setra, których oficjalne przekazanie odbyło się 8 czerwca w fabryce autokarów SETRA w Ulm, w Niemczech. Szesnaście nowych pojazdów zasili tabor, którym dysponuje Sindbad Sp. z o.o., kolejnych dziesięć trafi do firm partnerskich, które realizują przejazdy na zlecenie Sindbada.

 

Tegoroczny zakup to pojazdy: S 515 HD (9 szt.), S 517 HD (10 szt.), S 519 HD (2 szt.),
S 517 HDH (3 szt.) oraz piętrowe S 431 DT (2 szt.).

 

Część autokarów już przyjechała do Opola, pozostałe opuszczą fabrykę do końca czerwca. Firma nie wyklucza jednak zwiększenia tegorocznego zamówienia o kolejne pojazdy z datą odbioru pod koniec roku.

 

W tegorocznych zakupach tradycyjnie Sindbad postawił przede wszystkim na komfort pasażerów oraz bezpieczeństwo. Wszystkie nowe autokary wyposażone są w dostępne obecnie systemy bezpieczeństwa najnowszej generacji, między innymi: (ABA) Active Brake Assist nowej generacji, (SPA) Asystent utrzymania pasa ruchu, (ESP®) Elektroniczny program stabilizacji, (EBS) Elektroniczny układ hamulcowy, (ART) Tempomat odległości, (FUB) Oświetlenie otoczenia pojazdu oraz funkcja oświetlania kierunku skrętu.Autokary spełniają również rygorystyczne wymogi co do ilości emisji spalin według najnowszych standardów Euro 6 (standard emisji spalin).

 

Sindbad Sp. z o.o. to obecnie największy przewoźnik autokarowy w Polsce. Aktualnie w skład platformy Sindbad wchodzi 9 przewoźników realizujących własne linie międzynarodowe oraz grupa ponad 30 przewoźników realizujących przewozy jako podwykonawcy Sindbada. Łącznie grupa posiada flotę ponad 320 autokarów. W 2015 roku z usług platformy Sindbad skorzystało 1.121.494 osób i był to czwarty rok z rzędu, w którym firmie udało się przewieźć ponad milion pasażerów w roku kalendarzowym.

 

 „Tegoroczna inwestycja o wartości prawie 40 milionów złotych, jest kontynuacją naszej wieloletniej polityki rozwoju i unowocześniania floty. Najstarsze autokary są wycofywane z eksploatacji, a jednocześnie liczba pojazdów stale rośnie. Obecnie nasza nowa oferta Sindbad Eurobus oferuje codzienne połączenia z  ponad 200 miast w Polsce do ponad 500 miast w 27 krajach w Europie, a dokonane ostatnio inwestycje mogą świadczyć o tym, jak bardzo zależy nam na stałym podnoszeniu komfortu i bezpieczeństwa naszych pasażerów”- podkreśla Bogdan Kurys, wiceprezes zarządu Sindbad Sp. z o.o.

 

Relację wideo można zobaczyć tutaj: