Sindbad kolejny raz w gronie 2000 największych polskich przedsiębiorstw

Dziennik Rzeczpospolita pod koniec października 2015 roku opublikował najnowszą listę największych polskich przedsiębiorstw. Znalazły się na niej 43 firmy z województwa opolskiego, a w ich gronie również Sindbad – lider międzynarodowych przewozów autokarowych.    

 

To już 14. edycja listy „2000”, corocznego rankingu firm, który stanowi przewodnik po polskim sektorze przedsiębiorczości i pokazuje jego kompletny obraz. Uważany jest przez ekonomistów za najlepsze zwierciadło krajowej gospodarki. Na jego podstawie można wyciągnąć wnioski o kondycji firm, jak i całych branż. Opracowywany jest na podstawie danych z rozesłanych ankiet, które weryfikowane są przez audytorów oraz na podstawie danych uzyskanych z niezależnej wywiadowni gospodarczej.

 

Firma Sindbad w zestawieniu pojawia się już po raz szósty, co roku konsekwentnie zwiększając swoją pozycję w rankingu największych polskich przedsiębiorstw. Znalazła się na 1180 pozycji w tabeli, polepszając swój dotychczasowy wynik o 127 miejsc. To także jedyna firma z branży międzynarodowego przewozu osób, która widnieje na liście opublikowanej przez Rzeczpospolitą.

 

– Niezmiernie cieszy nas pozycja zajęta w najnowszym rankingu oraz fakt, że z roku na rok jesteśmy coraz to wyżej na liście 2000 największych przedsiębiorstw. Dokładamy wszelkich starań, aby nasza firma nieustannie się rozwijała. Świadczą o tym między innymi inwestycje w tabor autokarowy. Przez ostatnie pięć lat udało nam się zakupić 178 fabrycznie nowych pojazdów, które obecnie jeżdżą w barwach Platformy Sindbad.  – mówi Ryszard Wójcik, właściciel i prezes firmy Sindbad. Warto wspomnieć, że koszt ostatnich inwestycji we flotę autokarową wyniósł ponad 200 milionów złotych. To dowód na dobrą kondycję firmy i przyszłościowe myślenie, które nie tylko polega na zwiększaniu dochodów, ale również świadczy o trosce o klienta. - Mamy nadzieję, że kolejne lata będą dla nas równie korzystne, i że Sindbadowi, dzięki zaufaniu darzonemu przez pasażerów, uda się znaleźć w pierwszym tysiącu największych firm według Rzeczypospolitej. – dodaje szef firmy.